vytisknout velikost písma Audi SQ2 sa dočká motora 2.0 TFSI a 300 koní, rovnako ako VW T-Roc R

Audi aj Volkswagen zaradí do ponuky rýchle crossovery. VW T-Roc R a Audi SQ2 budú zdieľať totožnú techniku. V Audi nie je úplne vylúčený ešte ostrejší model RSQ2.
Audi SQ2 sa dočká motora 2.0 TFSI a 300 koní, rovnako ako VW T-Roc R

Koncern Volkswagen chystá mnoho rýchlych crossoverov a SUV. Stále sa hovorí o Karoqu alebo KodiaQu RS od škodovky, na druhom konci spektra je nové Lamborghini Urus. Ale dôležitým artiklom sú kompaktné crossovery, ako napríklad nový Volkswagen T-Roc alebo Audi Q2. Aj tieto modely sa dočkajú svojich "športových" verzií.

Asi nie je žiadnym prekvapením, že VW T-Roc s prídomkom R a Audi SQ2 budú zdieľať prakticky totožnú techniku ​​a líšiť sa budú len v detailoch a nastavení podvozku. Ako informuje britský Autocar, Audi má zacieliť na "trendy" klientelu, Volkswagen by mal byť viac zameraný na vodiča.

Pod kapotou oboch rýchlych SUV bude pracovať motor 2.0 TFSI známy napríklad z Audi S3 naladený na výkon okolo 300 koní. O jeho prenos na všetky kolesá sa postará medzinápravová spojka Haldex a sedemstupňový automat DSG, v Audi označovaný ako S-Tronic. Rýchle crossovery T-Roc R a SQ2 by mohli s touto technikou atakovať métu 100 km/h za zhruba päť a pol sekundy.

Zaujímavé je, že zdroj Autocar vnútri automobilky úplne nevylúčil možnosť Audi RSQ2 s ešte silnejším motorom s výkonom cez 360 koní, ale to sa už dostávame do poľa čírych špekulácií. Modelov T-Roc R a SQ2 by sme sa mohli dočkať už budúci rok.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY