vytisknout velikost písma Audi S7 Sportback mieri do služieb polície. Pomáhať a chrániť nebude

Austrálska polícia si prevzala luxusné Audi S7 Sportback.
Audi S7 Sportback mieri do služieb polície. Pomáhať a chrániť nebude

Kým slovenská polícia chce byť viac vidieť a preto si paradoxne nakupuje neoznačené Octavie pre skrytý dohľad nad bezpečnosťou cestnej premávky, inde policajti razia taktiku úplne opačnú. Príkladom nech je Austrália, respektíve polícia Nového Južného Walesu. Tá aktuálne oznámila, že do svojich služieb prevzala luxusné Audi S7 Sportback.

Voz policajtom zapožičala austrálska pobočka Audi na dvanásť mesiacov. Ako asi tušíte, priamo v reálnej prevádzke tento automobil "pomáhať a chrániť" nebude, ale poslúži ako nástroj na upútanie pozornosti na najrôznejších akciách.

Pre austrálsku políciu však nejde o žiadnu horúcu novinku. Minulý rok totiž na rovnaké účely slúžilo Audi RS4 Avant, predtým v minulosti to bolo napríklad aj Porsche Panamera.

Audi S7 Sportback používa štvorlitrový preplňovaný osemvalec s výkonom 331 kW (450 k). Akceleráciu z nuly na 100 km/h vozidlo zvládne za 4,6 s a najvyššia rýchlosť je obmedzená na 250 km/h.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY