vytisknout velikost písma Audi Q8 sa ukazuje na prvých skicách

Audi privezie do Detroitu koncept modelu Q8. Podobne ako BMW X6 dostane aj nové Audi karosériu kombinujúcu prvky SUV a kupé. Oproti X6 ale pôjde o väčší automobil.
Audi Q8 sa ukazuje na prvých skicách

S blížiacim sa začiatkom autosalóne v Detroite, sa tiež množia informácie o tom, čo tam uvidíme. Dnes dorazili správy od automobilky Audi, ktorá tu ukáže koncept svojho vrcholného SUV Q8.

Už skôr sa hovorilo o tom, že Audi Q8 dostane karosériu kombinujúcu SUV a kupé, čo aktuálne prvé dva oficiálne obrázky potvrdzujú. Nepôjde ale o konkurenciu BMW X6 alebo Mercedesu-Benz GLE Coupé. Q8 má byť totiž ešte väčšie, drahšie a luxusnejšie.

Na technické informácie je zatiaľ príliš skoro. Isté je len to, že ako základ aj tu poslúži platforma, na ktorej už dnes stojí Audi Q7 alebo Bentley Bentayga. V ponuke motorizácií by určite nemal chýbať vznetový osemvalec z modelu SQ7. Istý je aj príchod elektrického prevedenia Q8 e-tron.

Na ďalšie podrobnosti si musíme chvíľu počkať. Autosalón v Detroite odštartuje deviateho januára. Okrem konceptu Audi Q8 sa tu predstavia napríklad aj BMW radu 5, Mercedes-Benz triedy E s karosériou kupé alebo natiahnutý Volkswagen Tiguan.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY