vytisknout velikost písma Audi Q7 dostalo štvorvalec 2.0 TFSI

Základný motor je rýchlejšie, úspornejšie a ľahšie ako stará verzia 3.0 TFSI.
Audi Q7 dostalo štvorvalec 2.0 TFSI

Audi Q7 novej generácie sa najprv predstavilo s valcovými motormi, dorazilo aj hybridné prevedenie e-tron a neuveriteľne rýchle SQ7 s osemvalcovým preplňovaným dieselom. Teraz prichádza ďalšia novinka, a síce základná verzia osadená štvorvalcom 2.0 TFSI.

Dvojlitrový štvorvalec disponuje výkonom 188 kW (256 k) dostupným v rozmedzí 5000-6000 ot., vrchol krútiaceho momentu dosahuje 370 Nm a k dispozícii je vodičovi medzi 1600 a 4500 ot. Štandardom je pohon všetkých kolies a osemstupňová automatická prevodovka Tiptronic.

V porovnaní so starým Audi Q7 osadeným slabším motorom 3.0 TFSI je nový základ predovšetkým výrazne ľahší. Rozdiel je 227 kg, takže nie je divu, že štvorvalec zvládne rýchlejšie akceleráciu z nuly na 100 km/h a že je samozrejme tiež úspornejší. Konkrétne by spotreba mala byť podľa Audi nižšia o 22% v porovnaní so starým šesťvalcom.

Prípadní európski záujemcovia o štvorvalcové Audi Q7 ale majú zatiaľ smolu, pretože najprv toto prevedenie zamieri na americký trh. Za 49 000 dolárov si ho budú tamojší zákazníci môcť zaobstarať začiatkom budúceho roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY