vytisknout velikost písma Audi A7 Sportback novej generácie sa predstaví vo štvrtok

Vo štvrtok 19. októbra predstaví Audi novú generáciu modelu A7 Sportback. Podľa všetkého sa veľkého prekvapenia nedočkáme. Voz dostane platformu MLB Evo.
Audi A7 Sportback novej generácie sa predstaví vo štvrtok

Audi už veľmi skoro predstaví svoju ďalšiu novinku. Tento štvrtok 19. októbra sa svetu prvýkrát ukáže nová generácia modelu A7 Sportback. Tešiť sa môžeme na techniku ​​z A8 a nie práve prekvapivý dizajn.

Táto značka sa totiž dlhodobo drží konzervatívnych línií a nie je tomu inak ani pri posledných modeloch. Už len z tohto dôvodu možno predpokladať, že sa ani v prípade novej A7 žiadna zásadná revolúcia konať nebude. Magazín Auto Week navyše vyslal do sveta fotku zmenšeného modelu tejto nemeckej novinky, ktorá odhaľuje všetko podstatné.

Ani v prípade techniky sa takmer určite neuskutoční nič prekvapujúce. Ako základ opäť poslúži platforma MLB Evo, ponuka motorizácií bude zrejme kopírovať novú A8. Na dvanásťvalec ale zabudnite.

Ako to v poslednej dobe chodí, slávnostná premiéra prebehne na samostatnej akcii. Verejnosť si bude môcť novú A7 pozrieť pravdepodobne až v decembri na autosalóne v Los Angeles, respektíve na jar budúceho roka v Ženeve. Časom potom iste dorazí aj ostrá S7.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY