vytisknout velikost písma Aston Martin Vanquish sa lúči limitovanou edíciou Ultimate

Aston Martin Vanquish končí. Automobilka pripravila na rozlúčku špeciálnu edíciu Ultimate. Zmeny sú len kozmetické. Technika zostala nezmenená, pod kapotou je stále šesťlitrový atmosférický dvanásťvalec.
Aston Martin Vanquish sa lúči limitovanou edíciou Ultimate

Súčasný Aston Martin Vanquish je už predsa len trochu starší model. Svetu sa prvýkrát oficiálne predstavil v júni 2012, takže nie je príliš veľké prekvapenie, že sa jeho výroba pomaly chýli ku koncu. Na rozlúčku pripravila britská automobilka špeciálnu limitovanú edíciu Ultimate.

Základom rozlúčkovej edície je verzia S Coupe, respektíve S Volante. Technické zmeny nečakajte, čo je v tomto prípade skôr dobrá správa. O pohon sa tak stále stará dnes už málo vídaný motor. Ide o atmosféricky plnený šesťlitrový dvanásťvalec ponúkajúci maximálny výkon 444 kW (603 k) a vrchol krútiaceho momentu 630 Nm. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h je záležitosťou na 3,5 s, najvyššia rýchlosť dosahuje 323 km/h. Súčasťou výbavy pre vyhotovoenie Ultimate sú tiež adaptívne tlmiče a karbón-keramické brzdy.

Ostatné novinky sú už iba kozmetického rázu. Dizajnéri pripravili tri farebné prevedenia. Prvú verziu si môžete prezrieť na fotkách, kedy sa kombinujú čierne a bronzové detaily. Alternatívou je biela s bronzovými detailmi a zelená doplnená o modré detaily a žlté brzdové strmene. Ak si to zákazník bude priať, možno za nulový príplatok vytvoriť aj iné farebné varianty. Samozrejmosťou sú potom plakety upozorňujúce na edíciu Ultimate alebo nápisy vyšité do hlavových opierok.

Záujemcovia by váhať nemali, Aston Martin totiž oznámil, že má v pláne sériu čítajúcu iba 175 exemplárov určených pre celý svet. V Nemecku vyjde toto špeciálne kupé na 278 995 eur, za kabriolet (Volante) zaplatíte 293 995 eur. Prví zákazníci sa dočkajú svojho auta na jar budúceho roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY