vytisknout velikost písma Aston Martin V8 Vantage bude vyzerať ako DB10 z bondovky Spectre

Aston Martin vypustil prvé snímky nového V8 Vantage. Pod maskovaním je dizajn podobný modelu DB10 z bondovky Spectre. Aj V8 Vantage dostane motor od Mercedesu-AMG. Výkon sa priblíži k hranici 500 koní.
Aston Martin V8 Vantage bude vyzerať ako DB10 z bondovky Spectre

"Špionážne" zábery maskovaného Astonu Martin V8 Vantage novej generácie pochádzajú priamo z dielne automobilky. Jedná sa totiž zároveň o upútavku na nový model, ktorý by sa mal predstaviť na konci tohto roka. Hoci sa najdôležitejšie detaily ešte skrývajú pod maskovacie fóliou, celkový obrázok si už urobiť môžeme.

Nová generácia základného Astonu Martin bude vyzerať takmer rovnako ako filmový model DB10 z bondovky Spectre, s ktorým jazdil sám slávny agent 007. Pokiaľ ide o techniku, britská automobilka má pripravenú novú platformu, ktorá zníži hmotnosť a zvýši tuhosť. Počíta sa aj s roadsterom. Ten si zachová látkovú strechu.

Pod kapotou sa očakáva preplňovaný osemvalec 4,0 l od Mercedesu-AMG, ktorý poznáme napríklad z kupé AMG GT alebo ďalších rýchlych Mercedesov. Rovnaký motor sa teraz nasťahoval aj do veľkého kupé DB11, ale v prípade V8 Vantage očakávame zníženie výkonu z 510 koní. Akcelerácia na 100 km/h sa odohrá za zhruba štyri sekundy a aj základné Aston Martin pôjde 300 km/h.

Manuálna prevodovka už v základnom modeli nebude, počíta sa iba s osemstupňovým automatom od ZF. V8 Vantage si tiež ponechá pohon zadných kolies, odklon od pôvodného konceptu sa teda nekoná.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY