vytisknout velikost písma Aston Martin predstavuje V8 Vantage GTE pre Le Mans

Aston Martin predstavil závodný špeciál pre triedu GTE. Stretne sa v šampionáte WEC napríklad s Ferrari 488 alebo Porsche 911. Hlavným bodom sezóny je závod 24 h Le Mans.
Aston Martin predstavuje V8 Vantage GTE pre Le Mans

Čoskoro vypukne nová sezóna šampionátu WEC, prvé preteky sa idú 16. apríla v britskom Silverstone. Do šampionátu WEC patria samozrejme slávny vytrvalostné preteky 24 h v Le Mans, za ktorý sa udeľuje dvojnásobný bodový prídel a predovšetkým sa jedná (v prípade víťazstva) o veľmi silný marketingový nástroj.

Teraz svojho vyzývateľa predstavila britská značka Aston Martin. Je to model V8 Vantage. Vozidlá triedy GTE musia vychádzať zo sériového auta a atmosférický motor musí mať objem maximálne 5,5 l, ale je možné požiadať o výnimku. Preplňovaný motor je obmedzený na štyri litre.

O presnom výkone Aston Martin nehovorí, ale číslo by nám aj tak nič moc nepovedalo, pretože podľa pravidiel sa jednotlivé autá počas sezóny dovažujú záťažou a upravuje sa im veľkosť reštriktora za účelom vyrovnania výkonnosti celého štartového poľa triedy GTE.

Vozidlá kategórie GTE môžu mať maximálne šesťstupňovú prevodovku, minimálna hmotnosť je 1245 kg a povinná spätná kamera alebo žlté prevedenie svetiel, aby boli autá rozpoznateľné od prototypov tried LMP1 a LMP2.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY