vytisknout velikost písma Ares Panther je reinkarnácia De Tomaso Pantera s technikou Lamborghini

Páčilo by sa vám moderné De Tomaso Pantera? Tu ho máte. Vozidlo vzniká na zákazku v Modene a používa techniku Lamborghini. Cena nie je známa, ale lacná prestavba to asi nebude. Mená Pantera ani De Tomaso dielňa použiť nemôže, práva patria Číňanom.
Ares Panther je reinkarnácia De Tomaso Pantera s technikou Lamborghini

Lamborghini Huracán má každý druhý futbalista. No kto chce rýchle talianske auto, ktoré nie je Ferrari, a aj originálny vzhľad, možno by sa mohol opýtať v talianskej dielni Ares Design. Vedie ju bývalý šéf Lotusu Dany Bahar a jej cieľom je ponúknuť zákazníkom unikátny dizajn na osvedčenej a odskúšanej technike. Tou je platforma a motor Lamborghini Huracán.

Projekt nazvaný Panther je dizajnovou reinkarnáciou slávneho talianskeho superšportu De Tomaso Pantera. Ako sa môžete presvedčiť na fotkách, moderné talianskej poňatie sa klasickému vozidlu z počiatku 70. rokov dosť podobá. Iste, nový model má veľké kolesá, nízkoprofilové pneumatiky a mnoho ďalších zmenených detailov.

Dielňa Ares nespomína žiadne zmeny na motore, takže sa očakáva, že pôvodný desaťvalec z Lamborghini Huracán LP580-2 zostáva na 580 koňoch. Výroba nového exkluzívneho vozidla začne v Modene na jar a hoci nebolo oznámené, koľko kusov vznikne, predpokladáme, že vďaka ručnej výrobe na individuálnu objednávku tých áut zas toľko nebude.

Dielňa Ares Design sa zaoberá vývojom a konštrukciou zákazkových karosérií a rozhodne nemá o prácu núdzu. V súčasnej dobe robí prakticky všetko od zákazkových úprav Ferrari cez nové karosérie pre luxusné Bentley po prestavby off-roadov Mercedes triedy G či Land Rover Defender.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY