vytisknout velikost písma Ani Chevrolet nebude v Ženeve chýbať. Príde ostré Camaro i Corvette

Chevrolet predstaví v Ženeve koncept Camaro Track. Novinka má spojiť okruhové jazdenie s každodennou použiteľnosťou. Okrem ostrého Camara uvidíme aj model Corvette.
Ani Chevrolet nebude v Ženeve chýbať. Príde ostré Camaro i Corvette

Na autosalóne v Ženeve sa predstaví popri iných automobiliek aj značka Chevrolet. A stánok to bude celkom zaujímavý, pretože sa tu ukáže ako hlavná novinka Camaro upravené pre jazdu po okruhoch.

Chevrolet Camaro Track je zatiaľ iba koncept. Oproti klasickému prevedeniu dostal dvadsaťpalcové disky obuté do širších pneumatík, o tri centimetre znížený a ďalej upravený podvozok, výkonnejšie brzdy Brembo a niekoľko detailov, ktoré ho majú na pohľad odlíšiť od civilných variantov.

Chevrolet chce konceptom naznačiť, ako by mohlo vyzerať Camaro určené pre víkendové vyvádzanie na okruhu, s ktorým budete môcť zároveň cez týždeň vykonávať bežné každodenné cesty.

V Ženeve ale uvidíme aj bežné varianty šiestej generácie, predstavenej v máji minulého roka. Len pripomenieme, že aktuálne vydanie tohto modelu stojí na novej platforme, je výrazne ľahšie, najúspornejšie v celej histórii Camara a predovšetkým tiež rýchlejší ako kedykoľvek predtým.

Vrcholný variant totiž disponuje osemvalcom s objemom 6,2 litra s parametrami 333 kW (453 k) a 617 Nm. Motor dokáže pri jazde s nízkym zaťažením deaktivovať polovicu valcov a podvozok pracuje so systémom Magnetic Ride Control. Okrem modelu Camaro dorazí do Ženevy aj Corvette Grand Sport a Corvette Z06.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY