vytisknout velikost písma Alfa Romeo zrejme predstaví v Ženeve kupé Giulia Sprint

Alfa Romeo pripravuje dvojdverové kupé Giulia Sprint. Predstaviť by sa mohlo už na autosalóne v Ženeve. Kvôli európskemu trhu dostane aj turbodiesel.
Alfa Romeo zrejme predstaví v Ženeve kupé Giulia Sprint

Ponuka klasických zadnokoliek by sa mohla veľmi skoro rozšíriť o nový model od Alfy Romeo. Talianska automobilka by mohla na autosalóne v Ženeve predstaviť dvojdverové kupé Alfa Romeo Giulia Sprint, ktoré má byť konkurenciou pre Mercedes-Benz C Coupé a BMW radu 4. Informoval o tom austrálsky magazín Motoring.

Alfa Romeo Giulia Sprint využije prakticky totožný technický základ ako štvordverový sedan. Bude mať aj rovnaké motory vrátane vrcholnej verzie QV s preplňovaným šesťvalcom od Ferrari. Podľa šéfa koncernu FCA Fiat-Chrysler, kam Alfa Romeo patrí, vznikne do roku 2020 až osem modelov na tejto platforme "Giorgio".

Popri niekoľkých modeloch Alfy Romeo (sedan Giulia, kupé Giulia Sprint, SUV Stelvio a ešte jeden chystaný crossover) si rovnakú platformu požičajú aj značky Chrysler a Dodge. Zdieľanie dielov a platformy zníži náklady a zrýchli vývoj. Alfa Romeo sa nutne potrebuje po rokoch problémov dostať do zisku.

Sedan, kupé a dva crossovery sa majú stať základom modelovej ofenzívy, ktorú plánuje značka Alfa Romeo v Spojených štátoch. Napriek tomu Alfa Romeo nezabúda ani na európsky trh, takže každý nový model dostane samozrejme aj turbodiesel. Ten bude aj pod kapotou kupé Giulia Sprint.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY