vytisknout velikost písma Alfa Romeo vstupuje do seriálu F1. V roku 2018 uvidíme tím Alfa Romeo Sauber

Po tridsiatich rokoch sa do seriálu F1 vracia automobilka Alfa Romeo. Spolupracovať bude s tímom Sauber. Monoposty dostanú motory Ferrari.
Alfa Romeo vstupuje do seriálu F1. V roku 2018 uvidíme tím Alfa Romeo Sauber

Logo automobilky Alfa Romeo sa už nejakú dobu objavovalo na monopostoch tímu Scuderia Ferrari, lenže Sergio Marchionne chcel priamy návrat značky do seriálu F1. A tak sa aj nakoniec stane. Od budúcej sezóny sa v pretekárskom poli objaví nový tím Alfa Romeo Sauber F1.

Ako už samotný názov napovedá, Alfa Romeo bude spolupracovať práve s tímom Sauber. Dohoda oboch spoločností bola podpísaná včera. Zahŕňa strategickú, obchodnú i technologickú spoluprácu vo všetkých oblastiach vývoja vrátane prístupu k technickému know-how automobilky Alfa Romeo. Partnerstvo by potom malo priniesť nové možnosti nielen v šampionáte F1, ale aj v automobilovom priemysle všeobecne. Monoposty tohto tímu dostanú logo a farby Alfa Romeo, poháňať je ale budú motory Ferrari.

Tento moment znamená pre taliansku automobilku návrat do F1 po viac ako tridsiatich rokoch. Pretekať v tomto šampionáte začala Alfa Romeo v roku 1950. Hneď po svojom príchode získala jazdecký titul, čo zopakovala o rok neskôr. Následne sa už ale podobné úspechy nedostavili. Posledné "pole position" vybojoval Andrea de Cesaris v roku 1982. O tri roky neskôr Alfa plnohodnotnú účasť v F1 definitívne ukončila. Predstavitelia Sauber aj Sergio Marchinne samozrejme očakávajú, že nadchádzajúce partnerstvo bude veľmi úspešné, ale to sa ešte len ukáže.

Každopádne je potešiteľné, že ešte stále aj niektoré klasické automobilky majú záujem o šampionát F1. V poslednej dobe to totiž vyzerá, že je pre výrobcov atraktívnejší seriál elektrických formulí, kam postupne zamieril napríklad aj Jaguar, Audi, DS, BMW alebo Mercedes.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY