vytisknout velikost písma Alfa Romeo Stelvio sa predstavuje na nových fotografiách

Alfa Romeo pripomenula príchod svojho prvého SUV rozsiahlou galériou. Na úvod dorazia výbavy Stelvio, Super a Business. Zákazníci dostanú na výber dve verzie zážihového dvojlitra a dva varianty vznetového štvorvalca s objemom 2,2 l. Vrcholné Quadrifoglio príde do predaja neskôr.
Alfa Romeo Stelvio sa predstavuje na nových fotografiách

Aj Alfa Romeo už ponúka svojim zákazníkom vozidlo kategórie SUV. Model Stelvio má oficiálnu premiéru za sebou, do predaja sa dokonca dostala First Edition a prví šťastnejší novinári sa s autom aj odviezli. K tejto príležitosti vypustila automobilka do sveta bohatú galériu a nové video. Na prezentácii sme síce neboli, ale bola by škoda sa o tieto materiály nepodeliť.

Ako už asi viete, Stelvio technicky vychádza z modelu Giulia. Najzaujímavejšie je samozrejme prevedenie Quadrifoglio s vrcholným benzínovým šesťvalcom, na úvod ale automobilka ponúkne menej radikálne motory. Záujemcovia si budú môcť vybrať medzi zážihovým preplňovaným dvojlitrom dostupným vo verziách s výkonom 147 kW (200 k) a 206 kW (280 k), alebo vznetovým štvorvalcom s objemom 2,2 l. Ten dorazí vo výkonno stných variantoch naladených na 132 kW (180 k ) a 154 kW (210 k).

Ku každému motoru dostanete osemstupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. Výnimkou je len slabší diesel. Mieri na fleetových zákazníkov, preto bude ponúkaný aj ako zadný náhon.

Pri začatí predaja ponúkne Alfa Romeo výbavy Stelvio, Super a Business. Základná úroveň dostane v podstate kompletnú výbavu zahŕňajúcu zliatinové kolesá, parkovacie senzory, tempomat, elektricky ovládané piate dvere, prednárazový systém alebo sledovanie jazdných pruhov.

Vyššia úroveň Super k tomu pridá osemnásťpalcové disky, kožené čalúnenie, prípadne drevené dekory, elektricky nastaviteľné sedačky alebo možnosť zaobstarať si paket Sport obsahujúci športové sedadlá, hliníkové dekory a kovové pedále. Business mieri na firemných zákazníkov a bude sa dodávať len v kombinácii s dieselom.

Alfa Romeo Stelvio sa vyrába v talianskej továrni Cassino, kde vzniká tiež Giulia. Zážihové motory zaobstará závod Termoli, vznetové jednotky produkuje továreň Pratola Serra. Ak si chcete nové Stelvio detailne prezrieť, v nasledujúcej galérii nájdete viac ako osemdesiat fotiek.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY