vytisknout velikost písma Alfa Romeo Stelvio QV je "oficiálne" najrýchlejšie SUV na Nordschleife

Alfa Romeo Stelvio QV stanovila na Nordschleife nový rekord pre SUV. O osem sekúnd prekonala skorší rekord Porsche Cayenne Turbo S. Nový Cayenne sa ale ešte na okruh nepozrel.
Alfa Romeo Stelvio QV je "oficiálne" najrýchlejšie SUV na Nordschleife

Tento týždeň by sme pokojne mohli označiť ako "Týždeň rekordov na Nordschleife". Najprv sa pochválilo Porsche s rekordným časom svojho modelu 911 GT2 RS, čo náš prinútilo sa pozrieť na historicky najlepšie výsledky z legendárneho nemeckého okruhu. Uviedli sme napríklad, že najrýchlejšie SUV je Porsche Cayenne Turbo S s časom pod osem minút.

To už ale neplatí, pretože do hry vstúpilo rýchle SUV Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio. Tento model totiž poháňa preplňovaný šesťvalec 2,9 l pôvodne vyvinutý vo Ferrari. S výkonom 510 koní ponúka v relatívne ľahkom SUV určite veľmi slušný potenciál. A výsledok sa dostavil. Testovací jazdec Fabio Francia obišiel 20,8 km dlhý okruh v čase 7:51,7. To je najlepší čas zaznamenaný produkčným SUV. Navyše z priloženého videa vyplýva, že v určitých pasážach okruhu bol pilot možno až príliš opatrný a nejaká tá sekunda by išla dole ešte dostať.

Talianska automobilka Alfa Romeo uvádza, že vozidlo je sériové a boli použité bežne dostupné pneumatiky Pirelli. Jediným rozdielom oproti produkčnému exempláru bola dodatočná bezpečnostná klietka a škrupinová sedačka vodiča s viacbodovými bezpečnostnými pásmi.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY