vytisknout velikost písma Alfa Romeo Stelvio First Edition: Model s benzínovým štvorvalcom ide do predaja

Alfa Romeo začína prijímať prvé objednávky na model Stelvio. Na úvod je pripravená First Edition. Zatiaľ si nemôžete vyberať, dostanete len zážihový preplňovaný štvorvalec. Šesťvalec od Ferrari dorazí neskôr. Stelvio First Edition disponuje aj osemstupňovým automatom a pohonom všetkých kolies.
Alfa Romeo Stelvio First Edition: Model s benzínovým štvorvalcom ide do predaja

Aj Alfa Romeo už predstavila svoje historicky prvé SUV. Volá sa Stelvio a vyzerá veľmi sľubne. Okrem iného aj preto, že dostane aj šesťvalcový motor pôvodom od Ferrari. Talianska automobilka aktuálne začína prijímať prvé objednávky, ktoré sa však vzťahujú len na takzvanú First Edition. Inak povedané, na spomínaný šesťvalec (alebo aj na diesel) si musíte ešte chvíľu počkať.

Stelvio First Edition je dostupné len s dvojlitrovým zážihovým preplňovaným štvorvalcom. Ten ponúka 206 kW (280 k) a 400 Nm. Štandardne dostanete aj pohon všetkých kolies označený ako Q4 a osemstupňovú automatickú prevodovku. Táto Alfa zrýchli z nuly na 100 km/h za 5,7 s a najviac sa rozbehne na 230 km/h. Okrem zaujímavej dynamiky sa máme tešiť na skvelé jazdné vlastnosti.

Ak siahnete po First Edition, dostanete okrem príjemného pocitu, že ste jedným z vôbec prvých zákazníkov, aj bohatú výbavu. Chýbať nebudú elektricky nastaviteľné vyhrievané sedadlá, drevené dekory, navigácia a sada asistenčných systémov. Čo sa vonkajšej karosérie týka, Stelvio First Edition ponúkne dvadsaťpalcové kolesá, bi-xenóny, tónované zadné sklá a chrómovú lištu okolo bočných okien.

Koľko chce Alfa Romeo vyrobiť exemplárov v rámci First Edition, respektíve kedy bude možné objednať aj ostatné motorizácie, to automobilka vo svojej aktuálnej tlačovej správe nehovorí.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY