vytisknout velikost písma Alfa Romeo Giulia Veloce mieri do služieb talianskej polície

Nová Alfa Romeo Giulia zaujala aj taliansku políciu. Kúpila si dva exempláre. Po vrcholnom QV ale nesiahla, uspokojila sa s verziou Veloce. Spolu s novou Giulia si talianska polícia zaobstarala aj Giuliettu a Jeep Renegade.
Alfa Romeo Giulia Veloce mieri do služieb talianskej polície

Talianski strážcovia verejného poriadku si zaobstarali nové automobily. Konkrétne dve Alfy Romeo Giulia, malú Giuliettu a Jeep Renegade.

Nová Alfa Romeo Giulia zaujala širokú verejnosť, obzvlášť vo vrcholnom prevedení QV. Talianski policajti však siahli po slabšej variante Veloce, ktorá je ale stále veľmi rýchla. Preplňovaný benzínový dvojliter má výkon 206 kW (280 k). Štandardom je pohon všetkých kolies a osemstupňová automatická prevodovka. Voz zvládne akceleráciu z pokoja na 100 km/h za 5,2 s a rozbehne sa na 240 km/h.

Dve Giulie Veloce doplnila ešte Giulietta vo variante 1.6 Multijet o výkone 88 kW (120 k). Poslednou novinkou je potom Jeep Renegade 2.0 Multijet 4×4, ktorý by mal podľa oficiálnej správy slúžiť predovšetkým v teréne. Na priloženom "akčnom" videu ale okrem iného prenasleduje Smart.

policie_italia_04.jpgpolicie_italia_05.jpgpolicie_italia_14.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY