vytisknout velikost písma Alfa Romeo chystá ostrejšiu Giuliu Veloce

Alfa Romeo Giulia Veloce zrejme posilní až na 257 kW (350 k). Súperiť bude napríklad s Audi S4, BMW M340 a Mercedesom C43 AMG. Na rozdiel od konkurencie si ponechá štvorvalec.
Alfa Romeo chystá ostrejšiu Giuliu Veloce

Ak vám základná ponuka motorov novej Alfy Romeo Giulia prišla nezaujímavá a vrcholný model GV so šesťvalcom Ferrari s výkonom cez 500 koní sa vám naopak zdá už príliš, Taliani by pre vás mali mať čoskoro riešenie tohto palčivého problému. Ako prezrádza dokument, ktorý priniesli stránky Autoevolution, automobilka Alfa Romeo pracuje na športovejšej verzii Giulie Veloce.

Cielii proti Audi S4, BMW M340 a Mercedesu C43 AMG, avšak na rozdiel od nich si vystačí so štvorvalcom. Pod kapotou ostrejšej Giulie Veloce zostane motor 2.0 Turbo, ktorý poháňa súčasný model Veloce. Ten má výkon 206 kW (280 k). Silnejšie prevedenie ale ponúkne až 257 kW (350 k).

Štvorvalec by mohol mať proti súperom z Mercedesu, Audi a BMW výhodu v nižších tabuľkových emisiách. Zároveň to bude jeden z najvýkonnejších dvojlitrových štvorvalcov vo svojej triede, aj keď Mercedes v modeloch AMG založených na platforme triedy A ponúka ešte výkonnejší motor s objemom 2,0 l.

Ťažko odhadovať, kedy by sa mala ostrejšie Alfa Romeo Giulia Veloce dostať na trh, ale vyzerá to na jar. Možno ju uvidíme na autosalóne v Ženeve. Na rozdiel od "slabšej" Giulie Veloce (ktorú môžete mať aj s dieselom) by táto s výkonom 350 koní mohla dostať agresívnejší bodykit a prvky pripomínajúce vrcholnú QV.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY