vytisknout velikost písma Ako sa z totálneho vraku BMW radu 7 robí v Rusku luxusná leštenka

Beznádejná búračka? Nie, táto "sedmička" bude ako nová. Video ukazuje celý postup zložitej opravy. Nerobíme si ilúzie o tom, ako bude auto znova pri podobnej nehode fungovať.
Ako sa z totálneho vraku BMW radu 7 robí v Rusku luxusná leštenka

Rusko, to je krajina neobmedzených možností. Asi sa nie je čomu diviť, že poriadne luxusný automobil je v Rusku veľmi dôležitý nástroj na zvýšenie spoločenského postavenia. BMW radu 7 sa tak teší veľkej obľube. Ale určite ste z mnohých videí na internete spoznali, že na ruských cestách to nie je žiadny med. Smutný osud stretol aj toto biele BMW. Lenže ako sme si už ukázali, v Rusku sa robia zázraky.

Z totálneho vraku, ktorý každá rozumná poisťovňa odpíše, toho veľa nezostalo. Auto dostalo obroskú ranu na ľavý bok a ako môžete na priloženom videu vidieť, nosné štruktúry sa skrčili ako staré noviny. Svoju bezpečnostnú funkciu snáď ale splnili dobre.

Mechanik Arthur vám na videu ukáže, že aj tento zdanlivo beznádejný vrak má ešte slušnú šancu na druhý život. Video má síce dvadsať minút, ale stojí to za to. My len nechceme špekulovať, ako všetky tie zvarené a rovnané nosníky budú ďalej plniť svoju funkciu. Ale viete, ako to je. Že je to zbastlené, je jedno. Hlavne keď to má logo BMW. No, veď sme v Rusku...

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY