vytisknout velikost písma Ako sa z totálneho vraku BMW radu 7 robí v Rusku luxusná leštenka

Beznádejná búračka? Nie, táto "sedmička" bude ako nová. Video ukazuje celý postup zložitej opravy. Nerobíme si ilúzie o tom, ako bude auto znova pri podobnej nehode fungovať.
Ako sa z totálneho vraku BMW radu 7 robí v Rusku luxusná leštenka

Rusko, to je krajina neobmedzených možností. Asi sa nie je čomu diviť, že poriadne luxusný automobil je v Rusku veľmi dôležitý nástroj na zvýšenie spoločenského postavenia. BMW radu 7 sa tak teší veľkej obľube. Ale určite ste z mnohých videí na internete spoznali, že na ruských cestách to nie je žiadny med. Smutný osud stretol aj toto biele BMW. Lenže ako sme si už ukázali, v Rusku sa robia zázraky.

Z totálneho vraku, ktorý každá rozumná poisťovňa odpíše, toho veľa nezostalo. Auto dostalo obroskú ranu na ľavý bok a ako môžete na priloženom videu vidieť, nosné štruktúry sa skrčili ako staré noviny. Svoju bezpečnostnú funkciu snáď ale splnili dobre.

Mechanik Arthur vám na videu ukáže, že aj tento zdanlivo beznádejný vrak má ešte slušnú šancu na druhý život. Video má síce dvadsať minút, ale stojí to za to. My len nechceme špekulovať, ako všetky tie zvarené a rovnané nosníky budú ďalej plniť svoju funkciu. Ale viete, ako to je. Že je to zbastlené, je jedno. Hlavne keď to má logo BMW. No, veď sme v Rusku...

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY