vytisknout velikost písma Ak zošrotujete starý diesel, VW vám dá na Touareg 10-tisíc eur

Aj Volkswagen nakoniec prichádza so šrotovným. Bonus za staré zlikvidované auto závisí od modelu, ktorý si chcete kúpiť. Nerobte si nádeje, opatrenie sa týka len nemeckého trhu.
Ak zošrotujete starý diesel, VW vám dá na Touareg 10-tisíc eur

Stretnutie nemeckých automobiliek s tamojšou vládou z minulého týždňa bolo ďalším dielom aféry Dieselgate. Koncerny VW a Daimler, respektíve automobilky Opel, Ford a BMW zvolajú do servisu cez päť miliónov vozidiel, aby im upravili softvér, čím má dôjsť ku zníženiu produkcie emisií oxidov dusíka až o 30%. Zároveň značky Ford a BMW prišli s podporou likvidáciu starých vznetových vozidiel. Teraz sa pridáva ešte Volkswagen, aj keď jeho podpora vyzerá na prvý pohľad tak trochu ako provokácia.

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú zlikvidovať svoj starý vznetový automobil akejkoľvek značky plniaci maximálnu normu Euro 4, dostanú od Volkswagenu na nákup nového autá zaujímavý bonus. Ten sa líši podľa vybraného modelu. Pokiaľ chcete Up!, dostanete 2 000 eur, na Polo je stimul 3 000 eur, Golf, Tiguan a Beetle znamenajú zľavu 5 000 eur, Touran 6 000 eur, Passat, Arteon a Sharan 8 000 eur a zo všetkých vôbec najviac dostanete pri nákupe Touaregu. Na neho sa vzťahuje stimul 10 000 eur. Tento dosluhujúci model sa ponúka len so šesťvalcom 3.0 TDI.

Ak zatúžite po alternatívnom druhu pohonu, dostanete k základnému stimulu ešte ďalšie peniaze navyše. V prípade auta schopného jazdy na plyn to je tisíc eur, pri hybride 1 785 eur a pri elektromobile 2 830 eur. Najviac vám ale dá automobilka na elektrický Golf, ku ktorému totiž ešte navyše pridáva ďalších 4 380 eur. Celkom tak dostanete na e-Golf 11 760 eur.

Slovenského trhu sa tieto stimuly nijako netýkajú a u nás registrovaných automobilov sa netýka ani zvolávanie do servisov kvôli úprave softvéru.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY