vytisknout velikost písma Aj Volkswagen Atlas bude športový

Nový Volkswagen Atlas dostal športový paket R-Line. Atlas R-Line sa ukáže na autosalóne v Detroite. Radikálne technické zmeny nečakajte. Motory pre Atlas R-Line sú rovnaké ako pre bežnú verziu.
Aj Volkswagen Atlas bude športový

Volkswagen v Detroite ukáže okrem iného sedemmiestny Tigauan Allspace, uvidíme tu ale aj veľké SUV Atlas. To sa síce už vyrába, na nadchádzajúci autosalón ale dorazí športovo strihaná verzia R-Line. K zákazníkom sa táto novinka dostane s menším oneskorením oproti základnej variante.

Paket R-Line poznáme z mnohých doterajších modelov automobilky Volkswagen. Vždy sa menia iba detaily a ani pri Atlase tomu nebude inak. Hlavným poznávacím znamením budú upravené nárazníky doplnené o lesklo čierne detaily, výraznejšie prahy a dvadsaťpalcové zliatinové kolesá. Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na príslušné logá.

Interiérová časť paketu R-Line už ponúkne iba vyložené drobnosti ako napríklad kovové pedále, športový volant a opäť logá R-Line.

Ponuka motorov je zhodná s klasickým variantom, takže záujemcovia budú môcť voliť medzi preplňovaným zážihovým štvorvalcom 2.0 TSI a atmosférickým šesťvalcom s objemom 3,6 litra. Bez ohľadu na konkrétny motor vždy dostanú aj automat a pohon všetkých kolies.

Do predaja na americkom trhu dorazí Volkswagen Atlas na jar. Atlas R-Line sa v ponuke objaví v priebehu tohto roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY