vytisknout velikost písma Aj veľký Range Rover dostal facelift

Land Rover nedávno predstavil facelift modelu Range Rover Sport, podobná modernizácia čaká aj na veľký Range Rover. Dokazuje to neoficiálne zverejnené oficiálne video. Zmeny do značnej miery kopírujú upravený Range Rover Sport.
Aj veľký Range Rover dostal facelift

Land Rover minulý týždeň oficiálne predstavil modernizáciu pre Range Rover Sport. Tá priniesla zmeny dizajnu inšpirované modelom Velaro, vnútri nájdeme nový multimediálny systém a predovšetkým dorazilo nové plug-in hybridné prevedenie. Pretože Sport je trochu mladší než veľký Range Rover, bolo jasné, že niečo podobné čoskoro dostane aj vlajková loď britskej automobilky a ako dokazuje neoficiálne zverejnené video, na facelift Range Roveru naozaj nebudeme čakať príliš dlho.

Video sa objavilo na Youtube a upozornili na neho austrálski kolegovia z magazínu CarAdvice. Na oficiálne informácie si musíme ešte chvíľku počkať, z videa je ale dobre viditeľný prepracovaný dizajn nasledujúci Velaro. V interiéri sa potom objavil nový multimediálny systém a dotykový stredový panel. Aj ten sa do Range Roveru nasťahoval z Velaro.

Takmer istý je opäť príchod nového plug-in hybridného prevedenia. Pre pripomenutie, ide o kombináciu zážihového preplňovaného dvojlitra (220 kW/300 k) a elektromotora s výkonom 85 kW. Celkovo tento hybridný systém disponuje parametrami 297 kW (404 k) a 640 Nm.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY