vytisknout velikost písma Aj veľký Range Rover dostal facelift

Land Rover nedávno predstavil facelift modelu Range Rover Sport, podobná modernizácia čaká aj na veľký Range Rover. Dokazuje to neoficiálne zverejnené oficiálne video. Zmeny do značnej miery kopírujú upravený Range Rover Sport.
Aj veľký Range Rover dostal facelift

Land Rover minulý týždeň oficiálne predstavil modernizáciu pre Range Rover Sport. Tá priniesla zmeny dizajnu inšpirované modelom Velaro, vnútri nájdeme nový multimediálny systém a predovšetkým dorazilo nové plug-in hybridné prevedenie. Pretože Sport je trochu mladší než veľký Range Rover, bolo jasné, že niečo podobné čoskoro dostane aj vlajková loď britskej automobilky a ako dokazuje neoficiálne zverejnené video, na facelift Range Roveru naozaj nebudeme čakať príliš dlho.

Video sa objavilo na Youtube a upozornili na neho austrálski kolegovia z magazínu CarAdvice. Na oficiálne informácie si musíme ešte chvíľku počkať, z videa je ale dobre viditeľný prepracovaný dizajn nasledujúci Velaro. V interiéri sa potom objavil nový multimediálny systém a dotykový stredový panel. Aj ten sa do Range Roveru nasťahoval z Velaro.

Takmer istý je opäť príchod nového plug-in hybridného prevedenia. Pre pripomenutie, ide o kombináciu zážihového preplňovaného dvojlitra (220 kW/300 k) a elektromotora s výkonom 85 kW. Celkovo tento hybridný systém disponuje parametrami 297 kW (404 k) a 640 Nm.

Seat Leon FR 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: ide pekne, ale Cupra to nie je

Seat Leon FR 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: ide pekne, ale Cupra to nie je

Seat Leon 1.4 TSI 110 kW by mal akcelerovať na 100 km/h za 8 sekúnd. My sme sa nedostali pod 9,5 s. Pokusy o rýchly rozjazd komplikujú obmedzenia otáčok aj nevypínatelná stabilizácia. Porovnanie s SUV Ateca ale ukazuje, že v diaľničnom tempe je hatchback rýchlejší. Z 80 na 120 km/h zrýchľuje Leon lepšie než napríklad roadstery Fiat 124 Spider a Mazda MX-5.

17. 10. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdeniek: BMW 525d E60 vs Škoda Octavia III 2.0 TDI

Test jazdeniek: BMW 525d E60 vs Škoda Octavia III 2.0 TDI

Za 10 až 12 tisíc eur je na trhu ojazdených áut mimoriadne dobrý výber. Na dosah sa dostávajú skôr veľmi drahé prémiové vozidlá. Desaťročný bavorák je stále príjemné a hodnotné auto. Moderná Octavia sa ale popri staršom BMW nemusí hanbiť. Zadarmo rozhodne nebude jazdiť ani jeden z týchto vozov.

10. 10. 2017 | Dalibor Žák
Škoda 1101 VO/P vs. Škoda KodiaQ: K obrane vlasti pripravený!

Škoda 1101 VO/P vs. Škoda KodiaQ: K obrane vlasti pripravený!

Škoda VO vznikla na nezmenenom chrbticovom ráme Škody 1101. VO znamená "vojenská otvorená", P "pohotovostná". Počas štyroch rokov vyšlo z českých závodov v Mělníku a Chocni celkom 4237 kusov. Všetku terénnu výbavu tvorila štandardná, 19cm svetlá výška a vyslobodzovacia lopata na boku.

9. 10. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY