vytisknout velikost písma Aj nový Mercedes-Benz triedy G sa začína odhaľovať od interiéru

Nová trieda G od Mercedesu ukazuje nový interiér. Odklon od utilitárnych tvarov a materiálov je značný. Nová trieda G by sa mala predstaviť na autosalóne v Detroite.
Aj nový Mercedes-Benz triedy G sa začína odhaľovať od interiéru

A máme tu ďalší Mercedes, ktorý sa začal predstavovať od interiéru. Tento zaujímavý prístup odštartovala nová trieda A, pridalo sa nové CLS a aj nová dodávka Sprinter. Teraz Mercedes predstavil interiér novej triedy G, ktorá by mala zažiť svoju premiéru na autosalóne v Detroite. Ako môžeme vidieť, z predchádzajúcich utilitárnych tvarov veľa nezostalo. "Krabicovitá" koncepcia sa síce podpísala na tvare a sklone palubnej dosky, ale nová trieda G bude podľa všetkého moderný Mercedes, na aký sme dnes zvyknutí. Nechýba charakteristická rozmerná kaplnka pre dva veľké širokouhlé displeje. Jeden je pre digitálne prístroje, druhý pre infotainment a navigáciu. Snáď najzásadnejším rozlišovacím znakom je veľké madlo pred spolujazdcom.

Nová trieda G dostane prepracovanú platformu, zvonku sa ale veľké zmeny neodohrajú. Práve hranaté tvary sú tým, čo zákazníkov na triede G láka. Vedľa luxusnej verzie sa ale opäť chystá aj trochu skromnejšia pracovná.

O motoroch pre novú triedu G môžeme len špekulovať, ale počítať možno s benzínovými a naftovými šesťvalcami a pre arabské krajiny by to nešlo bez osemvalca. Dvanásťvalec súčasné G mať môže, tak uvidíme.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY