vytisknout velikost písma Aj Kia bude mať svoju i30 Fastback

Kia vydala viac obrázkov, ktoré ukazujú nový koncept. Štúdia sa nazýva Proceed a navrhuje novú generáciu dizajnu cee'd. Zdá sa, že Kia cee'd dostane tretie karosárske prevedenie liftback, rovnako ako sesterský model i30.
Aj Kia bude mať svoju i30 Fastback

Kia je jedným z automobilov, ktoré sa môžu cítiť ako doma na autosalóne vo Frankfurte. Hneď vedľa výstaviska sa nachádza európske dizajnérske centrum značky, kde vznikol nový koncept Proceed. Musí to byť "hot hatch kombinácii s trochou prakticity". Ak však správne čítame riadky, pozeráme sa na značku Kia na značku Hyundai i30 Fastback. Z technických údajov Kia ešte nič neodhalila. V tlačovej správe sa uvádzajú len disky z ľahkej zliatiny s rozmermi 20 palcov, červená farba karosérie, ktorý vznikol postupným nanášaním čiernej, striebornej s chrómovým efektom a červenej alebo dizajnový prvok s označením Luminline. Toto je bočný profil zasklievacej časti, osadený podsvietením, ktorý bude veľmi efektívny pri jazde v tme.

Treba poznamenať, že koncept Kia Proceed vyzerá trošku ako zmenšený Stinger s karosériou, takže výborne. Uvidíme, čo sa s ním stane, keď ide do masovej výroby. Základné proporcie trupu Hyundai i30 liftback naznačujú, že výrobná varianta sa značne zmení.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY