vytisknout velikost písma Aj Kia bude mať svoju i30 Fastback

Kia vydala viac obrázkov, ktoré ukazujú nový koncept. Štúdia sa nazýva Proceed a navrhuje novú generáciu dizajnu cee'd. Zdá sa, že Kia cee'd dostane tretie karosárske prevedenie liftback, rovnako ako sesterský model i30.
Aj Kia bude mať svoju i30 Fastback

Kia je jedným z automobilov, ktoré sa môžu cítiť ako doma na autosalóne vo Frankfurte. Hneď vedľa výstaviska sa nachádza európske dizajnérske centrum značky, kde vznikol nový koncept Proceed. Musí to byť "hot hatch kombinácii s trochou prakticity". Ak však správne čítame riadky, pozeráme sa na značku Kia na značku Hyundai i30 Fastback. Z technických údajov Kia ešte nič neodhalila. V tlačovej správe sa uvádzajú len disky z ľahkej zliatiny s rozmermi 20 palcov, červená farba karosérie, ktorý vznikol postupným nanášaním čiernej, striebornej s chrómovým efektom a červenej alebo dizajnový prvok s označením Luminline. Toto je bočný profil zasklievacej časti, osadený podsvietením, ktorý bude veľmi efektívny pri jazde v tme.

Treba poznamenať, že koncept Kia Proceed vyzerá trošku ako zmenšený Stinger s karosériou, takže výborne. Uvidíme, čo sa s ním stane, keď ide do masovej výroby. Základné proporcie trupu Hyundai i30 liftback naznačujú, že výrobná varianta sa značne zmení.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY