vytisknout velikost písma Aj Hyundai predstavil na veľtrhu CES svoje vozidlo budúcnosti

Aj automobilka Hyundai ukázala na veľtrhu CES 2017 víziu budúcich automobilov. Na rozdiel napríklad od BMW ale zašla ešte ďalej. V tomto prípade už sa s klasickým automobilom vôbec nepočíta. Podľa kórejskej automobilky patrí budúcnosť mobilnej časti vašej obývačky.
Aj Hyundai predstavil na veľtrhu CES svoje vozidlo budúcnosti

Na práve prebiehajúcom veľtrhu CES 2017 sú automobilky veľmi viditeľné. Napríklad včera sme vám ukazovali koncept BMW, ktorý naznačuje interiéry autonómnych vozidiel. Niečo podobné predstavil aj Hyundai. Lenže ten na rozdiel od mníchovskej značky zašiel ešte ďalej. Jeho štúdia totiž počíta s tým, že autá budúcnosti vlastne vôbec nebudú autá tak, ako ich poznáme dnes.

V tlačovej správe sa píše, že vozidlo, akým by sme mohli v budúcnosti jazdiť, bude "mobilný priestor pre život". Vízia mobility automobilky Hyundai počíta s integráciou automobilu do domácnosti. Automobil (alebo skôr karavan schopný samostatnej jazdy) bude pripojený k obývacej izbe.

Takto pripojený automobil funguje ako klimatizácia, využiteľné budú samozrejme rôzne funkcie konektivity (Hyundai hovorí o "hyper-konektivite") a v prípade výpadku prúdu nebude problém, aby toto zariadenie slúžilo ako generátor alebo záložný zdroj.

Ak si budete chcieť niekam vyraziť, jednoducho sadnete do mobilnej časti obývačky, tá sa odpojí od domu a dovezie vás na miesto určenia. Výhodou pre cestujúceho ako takého má byť predovšetkým fakt, že stále sedí v obývacej izbe a stále tu môže robiť všetko, čo by robil doma. Nemusí sa zaoberať riadením.

Okrem tejto vízie mobility ukázal Hyundai aj systém, vďaka ktorému bude možné ovládať niektoré funkcie automobilu hlasovými povelmi z domácnosti. Na CES je vidno aj Ioniq schopný samostatného riadenia alebo samojazdiacu kolobežku.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY