vytisknout velikost písma Aj Citroën chystá ofenzívu v kategórii SUV

Ďalšou novinkou ženevského autosalónu bude koncept Citroën C-Aircross. Automobilka sľubuje veľmi pohodlný interiér a prvotriednu konektivitu. Technika nového SUV zatiaľ zostáva tajomstvom.
Aj Citroën chystá ofenzívu v kategórii SUV

Automobilka Citroën predstavila nový koncept pomenovaný ako C-Aircross. Mnoho faktických informácií zatiaľ zverejnených nebolo, ale k dispozícii sú už prvé oficiálne fotky. Nová štúdia, ktorú uvidíme na blížiacom sa autosalóne v Ženeve, má predovšetkým upozorniť na skutočnosť, že aj Citroën plánuje ofenzívu v dnes tak obľúbenej kategórii SUV.

Dizajn novej štúdie nadväzuje na to, čo už poznáme z iných modelov tejto značky, najmä potom na novú generáciu Citroënu C3. Koncept C-Aircross je ale o trochu väčší. Na dĺžku meria 4,15 m, široký je 1,74 m a vysoký 1,63 m. Nechýbajú ani efektné veľké kolesá a veľmi vysoký podvozok.

Interiér predstavuje ďalšiu aplikáciu programu Citroën Advanced Comfort. Automobilka sľubuje prvotriedne pohodlie a príjemné materiály. Podobne ako nová C3 dostala aj táto štúdia prednú kameru schopnú vytvárať záznam jazdy, ďalšie dve kamery nahradili tradičné spätné zrkadlá. Väčšinu funkcií bude vodič ovládať cez dvanásťpalcový dotykový displej.

Z technických detailov neprezradil Citroën prakticky vôbec nič. Iba upozornil na prítomnosť systému Grip Control, ktorý používa koncern PSA pre niektoré modely vybavené pohonom prednej nápravy. Systém pracuje v režimoch Standard, Sand, Off-Road, Snow a ESP Off. Bez stabilizácie ale budete môcť ísť len do rýchlosti 50 km/h, potom sa zase ESP aktivuje.

Citroën C-Aircross je ďalšia z noviniek ženevského autosalónu. Ako prvé si budú môcť túto štúdiu prehliadnuť novinári, a to presne o mesiac.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY